
Fairplay Golf & Spa Resort
Fairplay Golf & Spa Resort är en härlig oas i södra Andalusien. Läget i Benalup, några mil väster om Gibraltar, är spektakulärt med en enastående utsikt över Laguna de la Janda och nationalparken Arconocales. Byggnaderna är i klassisk stil för området med vita hus och en struktur som påminner om de typiska byarna här. Fairplay är en komplett resort med boende av högsta klass, ett förstklassigt spa, restauranger, barer samt en härlig golfbana precis utanför knuten.
-
Boende
Fairplay Golf & Spa Resort
Femstjärniga Fairplay Hotel har 134 rum utrustade med a/c, minibar, värdeskåp, hårfön och gratis wifi.
Standardrummen är på 36 kvadratmeter. Hotellet har flera restauranger och barer samt ett förstklassigt spa.Måltider
Halvpension ingår (frukostbuffé samt daglig middag).Flygplats
Malaga (17 mil), motorväg, cirka 2 timmar.
Alternativa flygplatser: Jerez, Sevilla och FaroVideo och bilder
-
Golf
Fairplay Golf
Fairplay Golf ritades av Paul Rolin och är utlagd i ett lätt kuperat område med hål omgivna av olivträd, korkekar, tallar samt mastixbuskar. Några vattenhinder gör rundan extra intressant!
Banan har genomgått en rejäl renovering på senare år och håller högsta klass.
Här finns proshop, driving range, närspelsområde, träningsbunker och puttinggreen.
Par 73, 5.616 meter från gul tee och 4.671 meter från röd. -
Priser

Välkommen att kontakta oss för offert
STÄNG LISTA
-
Förfrågan
Välkommen att fylla i en förfrågan nedan. Vi återkommer därefter till dig via e-post med en komplett offert.
Obs, flygresa ingår i de flesta fall inte i våra priser utan det bokar du som resenär själv för bästa pris på datum och tider som passar dig.
Se mer info om flyg under ”Bokning info” i huvudmenyn.










































